Anasayfa > Etiket Arşivi: hutbe

Etiket Arşivi: hutbe

02.02.2018 Cuma Hutbesi (Çocuklarınıza camideki yerlerinizi miras bırakın)

Kardeşlerim, İbrahim İpek Efendi Hazretleri’nin – Fakirin müstahef olduğu zatın – bir nasihatı ile hutbeme başlamak istiyorum. Derdi ki; “Çoluk çocuğunuza camideki yerinizi, dervişliğinizi ve posttaki mesainizi bırakın. Ben babamdan zenginim, bnim oğlum da benden zengin olur. Para, mal, mülk bulunur ama din, iman bulunmaz.” Bu manada imani eğitim, İslami eğitim önem arz eder kibu eğitim daha ana rahminde, baba ... Devamını Oku »

09.12.2016 Cuma Hutbesi

1438. İslam Asrı 2 Rebi’ul-evvel Kasımpaşa Asitanesi Cum’a Hutbesi Özeti Aziz ve Muhterem Kardeşlerim, Cenab-ı Hakk (cc)’a hamd-ü senâlar olsun ki ; hicri senemizi idrâk ettik,muharrem ayını ihyâ ettik,sefer ayını seferlerdik ve Rebi’ül-evvel ayına girdik.Kâinatın Efendisi Muhammed Mustafa (sav)’in doğumuyla âlemleri şereflendirdiği mubârek zaman dilimini idrâk ettik, etmekteyiz ve bereketlenmekteyiz.Rabbim(cc) inşallah, önümüzdeki pazar günü Mevlid Kandili ile bu karşılama ve ... Devamını Oku »

02.12.2016 Cuma Hutbesi

1438. İslam Asrı 2 Rebi’ul-evvel Kasımpaşa Asitanesi Cum’a Hutbesi Özeti Mâlum olduğu üzere kardeşlerim ; bizler şu dünya hayatının akışı içerisinde maişet, geçim derdi ve sıkıntılar içerisinde, uydum kalabalık, akıntı içerisinde giden bir çer çöp gibi hayatımızı sürdürmekteyiz.Bazı şeylerin farkında olmak önem arz etmektedir ki hutbelerde bir şekilde bunun farkındalığını oluşturmamız gerekmektedir. Dolayısıyla eğer bu içine girdiğimiz ay olmasaydı, bu ... Devamını Oku »