Anasayfa > 2017 > Şubat

Aylık Arşiv: Şubat 2017

Hac Ve Umre Organizasyonları

  Eyyüp Fatih Nurullah Efendimiz Rehberliğinde Kutsal topraklardaki İrşad vazifenizi usulüne ve adabına uygun manevi duyguların sel olacağı Güvenli ve Huzurlu bir ortamda gerçekleştirmek ister misiniz Ayrıntılı Bilgi Ve Fiyat almak için bize telefon ve aşağıdaki form aracılığı ile ulaşa bilirsiniz Telefon  0543 604 41 39 (Zeki Hızırbaş) 0531 608 49 01 (Sami Gül) Türkiye genelinden rezervasyon Yıldızlı lüks otellerde ... Devamını Oku »

Fethullah Korç – Cüda Düştüm Albümü Satın Al

Sufi Muzik Albüm Kargo Dahil 20 TL 01. Fethullah Korç – Bismillah İle Divan Yazdım 02. Fethullah Korç – Cüda Düştüm 03. Fethullah Korç – Bu Aklu Fikriyle Mevla Bulunmaz 04. Fethullah Korç – Uyan Ey Gözlerim 05. Fethullah Korç – Gül Yüzünü Rüyamızda 06. Fethullah Korç – Vakti Seher 07. Fethullah Korç – Seyreyle Güzel 08. Fethullah Korç – ... Devamını Oku »

24.02.2017 Cuma Hutbesi (Temizlik imanın yarısıdır Hadis-i Şerif)

Aziz ve Muhterem Kardeşlerim, Cenab-ı Hak (cc)’ya hamd-ü senalar olsun ki bir cuma hutbesinde Pir Hasan Hüsameddin Uşşaki Hz.’nin minberinden sizlere hitab etme fırsatını Cenab-ı Hak bahşeyledi. İnşaallah sözlerimizin tesirini halkeylesin ve bu cumanın bereketiyle bereketlenmeyi bizlere,sizlere nasip ve müyesser eylesin. Malum olduğu üzere Kardeşlerim, Milletçe büyük olayları yaşamaktayız, idrak etmekteyiz.Ve bir şekilde yeni bir diriliş,yeni bir ruhla silkeleniş ve ... Devamını Oku »

Gıybetten uzak duracaksınız yoksa ayağınız kayar, gidersiniz

– Sohbetlere müdavemetiniz, tevhid nurunun parıldaması içindir.Şeyhinizden feyz alıp o hali kendinize hal edinmeniz içindir. – İbrahim İpek Efendi (Ks) sohbetinde ; evladım şimdi ki dergahlar gıybet dergahı olmuş buyurdu. Abur cubur laflardan,gıybetten uzak duracaksınız yoksa ayağınız kayar, gidersiniz. – Sultana yakın olmak, yakıcı ateş gibidir. Devamını Oku »

Hadislerle Zikir

“Allah (c.c.) şöyle buyurmuştur: ‘Ben kulumun Beni sandığı gibiyim ve Bana dua ettiği, Beni zikrettiği zaman onunla beraberim. Kim Beni kendi nefsinde zikrederse (içinden geçirirse), Ben de onu kendi nefsimde zikrederim (içimden geçiririm). Kim Beni kalabalıkta, bir cemaat içinde zikrederse, Ben de onu, ondan daha hayırlı bir cemaat içinde zikrederim. O, Bana bir karış yaklaşırsa Ben ona bir arşın (adım) ... Devamını Oku »

Ayetlerle Zikir

“Gerçek müminler ancak o kimselerdir ki yanlarında Allah zikredilince kalpleri ürperir, kendilerine O’nun âyetleri okununca bu, onların imanlarını artırır ve yalnız Rab’lerine güvenip dayanırlar..” (Enfâl:2) “Onlar ki ayakta dururken, otururken ve yanları üzere yatarken Allah’ı zikrederler [ve] göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde tefekkür ederler: “Ey Rabbimiz! Sen bunları[n hiç birini] anlamsız ve amaçsız yaratmadın. Sen yücelikte sınırsızsın! Bizi ateşin azabından koru!” (Âl-i ... Devamını Oku »

03.02.2017 Cuma Hutbesi (Uşşaki tarikatının irşad hizmetleri)

Aziz ve Muhterem Kardeşlerim, Cenab-ı Hak (cc)’ye hamd-ü senalar olsun ki bir umre yolculuğunun akabinde tekrar, Kurb-u Piranda; Pir Hasan Hüsameddin Uşşaki Hz.’nin minberinden sizlere seslenme, hitab etme, hutbe irad etme fırsatını bulduk. Cenab-ı Hak (cc) sözlerimizin tesirini (nefsimizde ve) ihvanımızın üzerinde halk eylesin. Malum olduğu üzere Kardeşlerim, Uşşaki Tarikatı, Pir hasan Hüsameddin Uşşaki Hz.’nin vesayetinde ve himayesinde 1600’lü yıllardan ... Devamını Oku »