Anasayfa > 2016 > Eylül

Aylık Arşiv: Eylül 2016

ZİKRİN FAİDESİ VE DELİLLERİ

ZİKİR MECLİSLERİNE DEVAM, CEHRÎ ZİKİR, ZİKRİN FAİDESİ VE DELİLLERİ, BAZI ÂLİMLERİN FETVALARI Zikrullah meclisini cehr-î olarak kurmak, Tarikat mensuplarıyla beraber halka şeklinde tam bir edeb ile oturarak ve ayakta Allah (Celle Celalühü)’ı açık sesle zikir etmeyi gerektirir. Zikir halkasında gözlerin kapalı olması insanın kendi halinden arınmaya çalışıp Cenab-ı Allah’ı (Celle Celalühü) zikrederken Allah’ı (Celle Celalühü) düşünmesi zikrin âdâbındandır. Yine zikir ... Devamını Oku »

Fatih Nurullah Efendim anlatıyor

Fatih Nurullah Efendim anlatıyor: “Dervişligimizde bir günde birkaç yerden zikir meclisi için davet alırdım. Sadece birine gider ve şöyle dua ederdim: Allah’ım vücudumu parçalara ayır da herbiri bir zikir meclisinde bulunsun. Rabbim duamızı kabul etti ve çok şükür bugün bine yakın muhabbet meclisinde manevi olarak bizi bulunduruyor.” Devamını Oku »

Kurban Bağış

UNUTMAYALIMKİ Kesmiş olduğunuz kurbanlarınızın ne et ve ne de kanları Allah’a (cc) ulaşacaktır. Ancak Allah’a ve O’nun dinine karşı sizin sadakatiniz, samimiyetiniz (Takva) ulaşır. (Hac 37) “Ey Din Kardeşlerimiz! İşte bu sadakatinizin tezahürü olacak olan Kurban derilerinizi vakfımıza bağışlayarak hayırlı hizmetlerimize destek olabilirsiniz.” Devamını Oku »