Anasayfa > 2016

Yıllık Arşiv: 2016

23.12.2016 Cuma Hutbesi (Vatan için birlik ve beraberlik)

Aziz ve Muhterem Kardeşlerim, Cenab-ı Hak (CC)’ya hamd-ü senâlar olsun ki Rebiul-evvel ayının içinde cuma hutbesinde kurb-u pirânda Pir Hasan Hüsammeddin Uşşaki Hz.’nin minberinden sizlere hutbe irad ediyoruz.Cenab-ı Hak (CC) tesirini halk eylesin.Efendimiz (SAV)’in feyz ve bereketinden,Pirânın himmet ve feyzinden ve Şeb-i Aruz’unu idrak ettiğimiz Mevlana Celaleddin Rumi Hz.’nin ırsından, nispetinden Cenab-ı Hak her birerlerimizi nasiplendirsin ve Anadolu islamı temsilcileri ... Devamını Oku »

16.12.2016 Cuma Hutbesi

Aziz ve muhterem kardeşlerim, Türk Milleti olarak, çoğunlukla Orta Asya’dan göç eden Oğuz boylarının temsilcileriyiz.Bununla beraber birbirini mayalayan ve harmanlayan bir mezhep ve kültürden gelmekteyiz.Bunun içinde Kürd’ü, Türk’ü, Arap’ı,Acem’i ve bu coğrafyada olan bütün kabileler birbirini harmanlamakta,birbirini karmakta ve ayrılmaz bir bütün oluşturmaktadır. Milletimizin aslı, Efendimiz (SAV)’in âlemlere rahmet olarak gönderilmesiyle beraber İslam kültürünün, İslam medeniyetinin umdelerinden oluşmaktadır.Bu muhabbet, bizlere ... Devamını Oku »

Yardım ve Bağış

Hacı Bayram-ı Veli Kültür Merkezi Yardımlarınızı Bekliyor… Ankara Kıbrıs köyünde yapımına başlanan Hacı Bayram-ı Veli Kültür Merkezi içerisinde – 3000 kişilik dergah – Cami – Kız ve erkek kuran kursu – Yurt – Kreş – Misafirhane – Konferans salonu – Dini Düğün salonu Ve bir çok ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz alanların olacağı kültür merkezimize sizlerinde manevi hissesi olsun istiyorsanız hesap numaralarımız aşağıdadır ayrıntılı ... Devamını Oku »

09.12.2016 Cuma Hutbesi

1438. İslam Asrı 2 Rebi’ul-evvel Kasımpaşa Asitanesi Cum’a Hutbesi Özeti Aziz ve Muhterem Kardeşlerim, Cenab-ı Hakk (cc)’a hamd-ü senâlar olsun ki ; hicri senemizi idrâk ettik,muharrem ayını ihyâ ettik,sefer ayını seferlerdik ve Rebi’ül-evvel ayına girdik.Kâinatın Efendisi Muhammed Mustafa (sav)’in doğumuyla âlemleri şereflendirdiği mubârek zaman dilimini idrâk ettik, etmekteyiz ve bereketlenmekteyiz.Rabbim(cc) inşallah, önümüzdeki pazar günü Mevlid Kandili ile bu karşılama ve ... Devamını Oku »

“EVRAD-I KEBİR ” Satın al

” HİZB-İ TARİKAT-İ UŞŞAKİYYE” EVRAD-I KEBİR YAYIMLANMIŞTIR. Bismillahirrahmanirrahim Bu Evrad-ı Şerife Cenab-ı Pir’imiz, Kutbu’l-Aktabi’l-Arifin, Pir’i Azim, Hasan Hüsameddin El Uşşaki Hazretleri tarafından baştan sona ilhamat-ı Rabbani ile yazılmış çok kıymetli bir hizb-i Azim’dir. Bu ” Evrad-ı Şerif’in ” pek çok keramet ve güzellikleri barındırdığı şüphesiz bir gerçektir. İbrahim İpek Efendi Hazretleri, bu evrad-ı okuduğu her günün gecesinde alem-i mana’da Kabe’de ... Devamını Oku »

02.12.2016 Cuma Hutbesi

1438. İslam Asrı 2 Rebi’ul-evvel Kasımpaşa Asitanesi Cum’a Hutbesi Özeti Mâlum olduğu üzere kardeşlerim ; bizler şu dünya hayatının akışı içerisinde maişet, geçim derdi ve sıkıntılar içerisinde, uydum kalabalık, akıntı içerisinde giden bir çer çöp gibi hayatımızı sürdürmekteyiz.Bazı şeylerin farkında olmak önem arz etmektedir ki hutbelerde bir şekilde bunun farkındalığını oluşturmamız gerekmektedir. Dolayısıyla eğer bu içine girdiğimiz ay olmasaydı, bu ... Devamını Oku »